O krok od tragedii, nastolatka chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymali informację, że 16-latka zażyła dużą dawkę leków antydepresyjnych a następnie poszła do parku aby się tam samookaleczać. Policjanci odnaleźli dziewczynę i udzielili jej pomocy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 czerwca ok. godz. 13:30. Policjanci z Myśliborza uzyskali informację, że nieletnia mieszkanka tej miejscowości najprawdopodobniej zażyła leki antydepresyjne i wyszła z mieszkania chcąc się samookaleczyć.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca gdzie nastolatka może się znajdować. Sprawdzali okoliczne ulice, chcąc jak najszybciej udzielić 16-latce pomocy. W trakcie sprawdzania terenu miasta uzyskali informację, że dziewczyna może przebywać w jednym z parków na terenie Myśliborza. Patrol szybko dotarł do kompleksu parkowego i rozpoczął poszukiwania nastolatki. Policjanci zauważyli 16-latkę leżącą na ziemi. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Nieletnia cały czas była przytomna, miała rany na przedramieniu. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali jej stan. Obok nastolatki funkcjonariusze znaleźli opakowania po lekarstwach oraz żyletkę.. Dziewczyna została przewieziona do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz bardzo dobrej orientacji w terenie, nieletnia została odnaleziona i w porę udzielono jej pomocy. O całej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd, który podejmie odpowiednie działania w tej sprawie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza