Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Łączy nas sport i historia 2022


„Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Łączy nas sport i historia 2022”, to tytuł projektu realizowanego w sobotę 18 czerwca przez Klub Motorowy Chojna z udziałem niemieckiego partnera Motorsportclub Schwedt e.V.

Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Było to 14. już działanie realizowane przez KM Chojna i Motorsportclub Schwedt e.V. z udziałem funduszy unijnych za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

Obecny projekt miał charakter typowo integracyjno-rekreacyjny i odbył się w Szczecinie. W ramach projektu jego uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Zainteresowanie, zarówno polskich, jak i niemieckich uczestników było tak duże, że mieliśmy trudności z wyrobieniem się w zaplanowanych ramach czasowych przeznaczonych na zwiedzanie. Niektórzy uczestnicy spędzili by tam najchętniej cały dzień.

Po wizycie w muzeum udalismy się na tor gokartowy przy al. Wojska Polskiego, gdzie odbyły się długo oczekiwane działania bezpośrednio na torze. Każdy z uczestników miał możliwość pościgania się na gokartach i mógł się poczuć jak kierowca wyścigowy. Zabawa była wręcz rewelacyjna, a osobiste wrażenia uczestników niesamowite, zwłaszcza z możliwości poczucia na własnej skórze jak to jest brać udział w wyścigach. Dużym zaskoczeniem była brawura pań, które nie odstawały na torze od panów, a często wykazywały się dużo większymi umiejętnościami.

Działania na torze zakończono wspólną kolacją i wieczorem integracyjnym. Pomimo zmęczenia uczestnicy nie ukrywali swojego zadowolenia z możliwości spotkania oraz nie szczędzili słów uznania pod adresem głównego organizatora imprezy (KM Chojna), deklarując jednocześnie udział w następnych jej edycjach. Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania – poszerzając i zacieśniając polsko-niemieckie kontakty, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń.

(tekst i zdjęcia – KM Chojna)
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza