Duża kościelna uroczystość odbędzie się w chojeńskim sanktuarium.


24 czerwca obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, chojeńskie Sanktuarium będzie miejscem zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi Panny oraz uznania Jezusa Chrystusa za Króla swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Uroczystość będzie transmitowana w telewizji. 
Wydarzeniu błogosławią ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga (metropolita szczecińsko-kamieński) oraz ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk (bydgoski biskup diecezjalny). Do włączenia się w tę ogólnonarodową inicjatywę modlitewną zaprasza wiele wspólnot katolickich działających w Polsce jak i poza granicami Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni aby wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas modlitwy przebłagalnej, wynagradzającej oraz pokładającej ufność w Boże miłosierdzie. Osoby które, nie będą mogły przybyć osobiście na Uroczystości, prosimy o duchową łączność w swoich parafiach i domach, aby wspólnie po zakończonym Apelu Jasnogórskim (czyli po 21:00) wzniósł się do nieba wilki szturm modlitewny, powierzający swoje serca i przyszłe losy Ojczyzny i narodu polskiego Bożej Opatrzności.

Plan uroczystości:

18:00 - Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. prof. Tadeusza Guza
Po Eucharystii nabożeństwo przebłagalne za grzechy narodu polskiego do Najświętszego Serca Pana Jezusa

20:20 - Różaniec święty proszący o miłosierdzie Boże i łaski dla narodu polskiego w wypełnieniu się woli Bożej względem Ojczyzny i Polaków

21:00 - Apel Jasnogórski. Po apelu uroczyste odczytanie aktu zawierzenia i uznania Jezusa Chrystusa za Króla Maryjo, Królowo Polski módl się za nami.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza