Antek Olszański wśród trzech najszybszych biegaczy w Polsce! [foto]


Brązowy medal wybiegał Antek Olszański, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, w XXVIII Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 60 metrów, który odbywał się w miniony weekend w Łodzi. 

Czwórka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie reprezentowała powiat gryfiński na zawodach w Łodzi. Najlepszy wynik uzyskał Antek, który już podczas biegu eliminacyjnego (8.51s.) otrzymał kwalifikacje do półfinału (16 najszybszych zawodników), w którym to potwierdził swoją szybkość na 60 m i awansował do finału (8 zawodników). Podczas biegu finałowego potwierdził swój talent szybkościowy zajmując 3 miejsce, przed zawodnikiem z Władysławowa i z Bydgoszczy.

Pozostali nasi reprezentanci to: Jagoda Chatłas, która w biegu na 300m uplasowała się na 13 pozycji z nowym rekord życiowym na tym dystansie, Martyna Pasek, również w biegu na 300 m, która poprawiła swoją życiówkę, zajmując 22 miejsce w Polsce i Wiktoria Błoniarczyk, która znalazła się w połowie wszystkich startujących na dystansie 300 m w swoim roczniku.

Warunki atmosferyczne nie pomagały zawodnikom, bo z nieba lał się żar, to tym bardziej im gratulujemy i trzymamy kciuki za ich kolejne sportowe sukcesy. Radzie Rodziców z SP 2 serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe podczas wyjazdu na zawody.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza