Premie naszej władzy. W starostwie doceniono urzędników i do nich trafiły dodatkowe pieniądze.

Dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy przeznaczyły na nagrody dla pracowników w ostatnich latach urzędy gminy z naszego regionu. Wnioski o udostępnienie informacji publicznej przesłaliśmy do wszystkich samorządów.


Zapytaliśmy o wysokość nagród przyznanych dla starosty, ich zastępców, skarbnika i sekretarza oraz ogólnie, ile pieniędzy trafiło do urzędników pracujących w danej jednostce. Po kilku dniach zaczęły napływać pierwsze odpowiedzi.

Publikujemy dane z Powiatu Gryfińskiego, a mianowicie ze Starostwa Powiatowego. Trzeba przyznać, że jest dosyć skromnie jeżeli chodzi o zarząd powiatu. Na nagrodę mógł liczyć tylko sekretarz i skarbnik. Doceniono przede wszystkim pracowników jednostki samorządowej. 

W 2021 roku nagrody otrzymało 116 pracowników na łączną liczbę 127 osób zatrudnionych. Ich wysokość wynosiła od 300 zł do 2500 złotych. Dodatkowe pieniądze trafiły do inspektorów, podinspektorów, ich zastępców, naczelników, osób zatrudnionych na stanowiskach urzędnicych, pomocy administracyjnych i kierowników. 

Szczegółowe dane publikujemy w odpowiedzi, którą otrzymaliśmy.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza