"Rekordzista" na motorowerze jechał mając blisko 3 promile alkoholu


Kolejne dni przyniosły na drogach powiatu gryfińskiego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Choć za jazdę "po pijaku" grożą wysokie kary, policjanci co kilka dni informują o nowych przypadkach zatrzymań kierowców. Tym razem "rekordzista tygodnia" miał w organizmie prawie... 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Nawet minimalna dawka alkoholu osoby za kierownicą pojazdu może doprowadzić do tragedii. W czwartek 9 czerwca około godziny 14:45 w Starym Czarnowie policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podczas kontroli drogowej motoroweru ujawnili, że 45-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się w stanie nietrzeźwości, alkomat pokazała blisko 3 promile. 
Niespełna dwie godziny później, ten sam patrol Ruchu Drogowego w miejscowości Parnica, zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym marki Opel. 55-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 

Dzień później, w piątek 10 czerwca o godzinie 13:10 w Nawodnej, policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie w trakcie kontroli motoroweru marki Peugeot ujawnili, że 66-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się w stanie nietrzeźwości, miał niecały 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza