Wspominamy huczne świętowanie w Chojnie. Tak kiedyś wyglądały dni miasta [video]


Przez wiele lat w czerwcu organizowano "Dni Chojny". Na scenie, która znajdowała się przy Placu Konstytucji 3 Maja można było posłuchać koncertów, organizowano również szereg imprez towarzyszących - turniejów sportowych, wystaw i atrakcji dla dzieci. Sięgneliśmy do naszego archiwum i wspominamy jak obchodzono "święto miasta".

Do miasta zapraszano czołowe gwiazdy nie tylko polskiej estrady ale również zagranicznych wykonawców. Mieszkańcy mieli możliwość pobawienia się między innymi na koncertach francuskiej wokalistki In Grid, szwedzkiego zespołu Velvet, legendarnej formacji Bad Boys Blue oraz przy polskich artystach takich jak Feel, Dawid Podsiadło, Jamal, Sobota, Kamil Bednarek czy Donguralesko. Występowali u nas również kabareciarze - Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, formacja Neonówka czy kabaret OTTO.

Ostatnie Dni Chojny odbyły się w 2018 roku. Po wyborach samorządowych, nowe władze zdecydowały o zmianie formuły świętowania i tak od 2019 roku Centrum Kultury organizuje cykliczne wydarzenia pod nazwą "Chojeńskie Lato Kulturalne", które jest skromniejsze ale trwa przez całe wakacje. 

Jak bawiliście się na Dniach Chojny i Chojeńskiego Lata Kulturalnego? Zaglądamy do naszych archiwalnych materiałów.  


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza