Warsztaty polsko-ukraińskie [foto]


Jak w nowatorski sposób połączyć gastronomię z działalnością społeczną? Czy poprzez jedzenie można opowiedzieć historię osób, które uciekając przed wojną przybyły do Gminy Chojna? Odpowiedzią na te pytania jest inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Rurce i świetlica wiejska czyli miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego pod nazwą „W kuchni gotowanie w plenerze smakowanie” w ramach realizacji Programu Społecznik 2022-2024 zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”, którego Operatorem jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 

KGW w Rurce zorganizowało 2 warsztaty kulinarne łączące kuchnię polską i ukraińską inspirowaną kulinarnymi tradycjami obu krajów. Do realizacji projektu zostały zaproszone Panie z Ukrainy, które mieszkają w naszej gminie. Dzięki wspólnym warsztatom mieszkańcy Rurki poznali potrawy i kulturę Ukrainy wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami współtworzącymi projekt. Podsumowaniem projektu było zorganizowanie degustacji przygotowanych potraw w świetlicy i w plenerze przed świetlicą. Sołtys, rada sołecka i mieszkańcy Rurki przygotowali teren wokół świetlicy, który został oświetlony zakupionymi ze środków Programu Społecznik- girlandami ogrodowymi.

Dziękujemy uczestnikom warsztatów za udział, i zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnym projekcie – w sierpniu! Dziękujemy Paniom z Ukrainy za współorganizowanie warsztatów i pięknie wspólnie spędzony czas.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rurce

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza