Solidarna Paczka w GryfinieMinęły trzy miesiące od wybuchu wojny w Ukrainie. To okres organizowanej często oddolnie pomocy. Uchodźcy z Ukrainy nadal są w Polsce i nadal potrzebują naszego wsparcia. Stowarzyszenie Wiosna uruchomiło projekt "Solidarna Paczka", która kierowana jest do rodzin z Ukrainy uciekających przed wojną. 

Działająca w Gryfinie drużyna Szlachetnej Paczki również dołączyła do nowego projektu i niesie pomoc tym najbardziej potrzebującym. Każdą zgłoszoną rodzinę odwiedzili, poznali ich smutną historie i skrupulatnie opisali w systemu.

Obecnie poszukują darczyńców dla 5 wspaniałych rodzin/kobiet, które potrzebują pilnego wsparcia. Zostały tylko 2 tygodnie do Weekendu Cudów (25-26.06), w którym to dniu wolontariusze będą rozwozić pomoc rodzinom.Wymagania i potrzeby rodzin są niewielkie. Najczęściej to wyposażenie do kuchni, niewielkiego mieszkanka czy mebel. Każda trwała żywność i środki czystości odciążą ich bardzo niski budżet.
Dzięki państwa wcześniejszym zbiórkom mogli rozpocząć u nas nowe życie i odetchnąć od codziennych lęków. Niestety mijają kolejne miesiące, a wojna dalej trwa. Większość osób jeszcze nie może wrócić do kraju więc próbują samodzielnie funkcjonować w Gryfinie.

Pokażmy uchodźcom, że po tym jak życie tak wiele im odebrało, my chcemy pomóc im odzyskać - nie tylko przedmioty, ale także godność, spokój i nadzieję.


Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Solidarną Paczką chcemy zadbać nie tylko o zaspokojenie najpilniejszych potrzeb materialnych. Rodziny zyskają też coś więcej – zainteresowanie i uwagę drugiego człowieka, obecność i rozmowę, pomoc w rozwiązaniu problemów – to często bywa równie cenne jak paczka materialna.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza