Za nami Dni Myśliborza 2022 [foto] [video]

 

Za nami Dni Myśliborza. W piątek 10 czerwca występy artystyczne rozpoczęły się o godzinie 18:00. Jako pierwsi na scenie pojawili się nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu. 

W ich wykonaniu publiczność usłyszała pięć standardów światowej muzyki popularnej oraz operowej. Kolejnymi scenicznymi wykonawcami były dzieci z MOKowskiego „Studia Piosenki” prowadzonego przez Pana Jacka Wirkowskiego.  Absolutną rewelacją tego punktu programu była kilkuletnia Marysia z Przedszkola „Zielona Dolinka”, która tak uroczo i brawuro zaśpiewała piosenkę „Czekolada Ach”, iż publiczność wywołała ją do bisu, mimo że bisy w tym momencie zdecydowanie nie były przewidziane.'

Kilka minut przed koncertem pierwszej gwiazdy, uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonali – Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski, Wiceburmistrz Przemysław Klityński, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Antczak oraz Dyrektor Myśliborskiego Ośrodka Kultury Dorota Wolanin.

Punktualnie o dziewiętnastej na scenie pojawił się Don Vasyl z siedmioosobowym zespołem. Ten wybitny artysta promujący od lat muzykę i kulturę romską rozgrzał myśliborską publiczność do tego stopnia, iż pod sceną pojawiły się pierwsze taneczne pary. Cleo jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce, możemy śledzić jej błyskotliwą karierę w telewizji, radiu i internecie. I to właśnie ona wystąpiła po Don Vasylu. Wspaniały, czysty wokal i świetna muzyka towarzyszącej grupy – tak najkrócej można opisać ten punkt programu święta naszego miasta. Na zakończenie tego dnia (a właściwie nocy) wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnej zabawy w rytm przebojów miksowanych przez żywiołową D.J. „Dżizę”

Sobota 11 czerwca” wystartowała „Strefą Zakręconych Rowerów”. Podczas tego sportowo-rozrywkowego wydarzenia dzieci i młodzież miała okazję wykazać się sprawnością fizyczną; było przy tym wiele śmiechu i radości. A wszystko to dzięki Panu Jonaszowi Pakulskiemu – głównemu organizatorowi tych rowerowych „szaleństw”. Pan Jonasz jest świetnym, niezwykle utalentowanym akrobatą rowerowym, uczestnikiem X jubileuszowej edycji programu „Mam Talent”. Sobotnie występy sceniczne rozpoczęły dzieci z Przedszkola „Zielona Dolinka”. Chwilę po przedszkolakach pojawiły się „Myślidorki”. Ten zespół taneczny działający przy Myśliborskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku pod kierownictwem Pani Doroty Lastowskiej-Chołocińskiej zaprezentował kilka ciekawych i oryginalnych układów choreograficznych. „Cheerleaderki”, czyli młode dziewczęta wykonujące dynamiczne tańce w rytmie energetycznej muzyki wystąpiły jako kolejny – bardzo atrakcyjny punkt sobotniego popołudnia. Ich kierowniczką artystyczną jest Pani Marika Ostrowska-Juźwiak.

O godzinie 17. wszyscy zgromadzeni na stadionie uczestnicy święta naszego miasta mieli okazję wysłuchać Antoniego Płaczka. Ten bardzo utalentowany młody wokalista w godzinnym recitalu zaprezentował popularne i lubiane covery muzyki pop. O godzinie 18. rozpoczęła się kulminacja atrakcji. Na scenie wystąpili kolejno – Piękni i Młodzi, Sławomir, Budka Suflera oraz - na zakończenie - Endrju. Przepiękna i przesympatyczna Magda – liderka i wokalistka Pięknych i Młodych porwała całą publiczność do wspólnej zabawy. Zagrali, jak zwykle w ich przypadku, rewelacyjny koncert. Sławomir z zespołem zaprezentował ogromny sceniczny profesjonalizm. Słuchając jego występu łatwo można było zrozumieć wielką popularność tego wszechstronnego artysty – aktora, wokalisty, muzyka, konferansjera i niebanalnej osobowości medialnej. Budka Suflera – legenda polskiej muzyki rockowej w rozszerzonym składzie z Jackiem Kawalcem jako wokalistą, dała masę radości tym nieco starszym uczestnikom „DNI MYSLIBORZA”. Ten wspaniały zespół zagrał wszystkie swoje największe przeboje. Pisząc o „Budce” trzeba koniecznie wymienić ich lidera, managera, tekściarza i perkusistę w jednej osobie – Tomasz Zeliszewski, bo o nim tutaj piszę, jest lokomotywą tej wielkiej grupy. Uczestniczył w nagrywaniu wszystkich 21 płyt studyjnych zespołu. Natomiast Endrju nie tylko porwał dosłownie wszystkich do tańca, ale także przygotował niespodzianki dla swoich fanów. Były to pamiątki związane z żużlową drużyną Stali Gorzów – koszulki, szaliki, naklejki i bilety na zbliżające się żużlowe Grad-Prix.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza