Wysoka trawa i zarośla utrudniają widoczność kierowcom przejeżdżającym przez przejazd kolejowy


Wysoka trawa i zarośla utrudniają widoczność kierowcom przejeżdżającym przez przejazd kolejowy w miejscowości Witnica (gmina Moryń). Na ten fakt zwrócił uwagę nasz czytelnik, który przesłał również zdjęcia. 

- Jako kierowca uczęszczający drogą z miejscowości Gądno w kierunku Witnicy, muszę przejechać przez przejazd kolejowy przy stacji Witnica. Okres letni to wzmożony ruch pojazdów, przejeżdżających przez ten przejazd kolejowy , głównie turystów udających się na wypoczynek na jeziorem Morzycko. Niestety jak co roku, służby drogowe i administracja infrastruktury kolejowej odpowiadające za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa na tym przejeździe nie reagują na zmieniającą się florę wiosenną. Wybujała roślinność skutecznie zasłania widok na torowisko dla kierowców samochodów osobowych. Nadmienić należy, że przejazd kolejowy o którym mowa nie posiada szlabanów, a jedynie sygnalizację świetlną, która w słoneczne dni jest mało czytelna dla kierowców - pisze nasz czytelnik. 


Otrzymaliśmy zdjęcia wykonane z perspektywy kierowcy na których widać utrudnienia w widoczności. Zdjęcia wykonane zostały z odległości 1,5 metra licząc od maski samochodu do szyn kolejowych. Zdjęcie z widocznym słupkami to widok od strony pasażera na ruch od strony Bielina, drugie zdjęcie widok od strony kierowcy na ruch od Godkowa Osiedle.

- Aby kierowca zbliżający się do torowiska mógł zobaczyć czy torowisko jest wolne (bezpieczne), musi podjechać na odległość 1,5 m od szyn kolejowych. Trzeba sobie zadać pytanie, jak długo jeszcze zarządca odpowiadający za ten przejazd kolejowy , będzie narażał zdrowie i życie ludzkie, przez zaistniałą sytuację.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza