Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Mariusza Błaszczaka i list od prezesa Jarosława Kaczyńskiego [foto] [video]


Państwo to przede wszystkim ludzie, którzy mają wystarczająco dużo woli, by walczyć o swój los i swoje granice - powiedział pod Górą Czcibora premier Mateusz Morawiecki. Głos zabrał również wicepremier Mariusz Błaszczak, odczytany został też list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

- Hodon, murgrabia Marchii Wschodniej chyba jako pierwszy chciał udowodnić, że Polska jest państwem sezonowym i woje Mieszka I i jego brata księcia Czcibora stawili mu czoła. (...)  Z tego, co wiemy o bitwie pod Cedynią i z tego co ja sądzę, ona mogła zadecydować o istnieniu czy nieistnieniu państwa polskiego - dodał premier Morawiecki.

Zarówno szef rządu jak i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak nawiązali w swoich przemówieniach do wojny, którą Rosja wywołała na Ukrainie. 

- Łączy nas to, że chcemy być suwerenni, chcemy, by nasza ojczyzna była niepodległa. Przecież dziś też mamy do czynienia z agresją; na naszych oczach widzimy próbę odtwarzania imperium zła, które zostało pokonane. Przecież to tak niedawno, pamiętamy te daty, zostało pokonane przez wolny świat. A dziś władcy Kremla próbują imperium zła odbudować - podkreślił minister Błaszczak.

Joachim Brudziński odczytał list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Całe wypowiedzi można znaleźć w wideo poniżej. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza