Będą dodatkowe pociągi na festiwal Pol’and’Rock 2022


Fani muzyki, którzy chcą przyjechać na festiwal Pol’and’Rock 2022, mogą planować podróż. Dzięki inicjatywie Marszałka Województwa w rozkładzie jazdy uwzględniono dodatkowe pociągi na wydarzenie, które od 4 do 6 sierpnia odbywać się będzie w Czaplinku.

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na festiwal Pol’and’Rock 2022 jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany.

W okresie od 3 do 6 sierpnia, każdego dnia 16 par dodatkowych pociągów dowiezie pasażerów na festiwal, głównie z kierunku Szczecinka. Składy zostaną komunikowane z pociągami IC i Regio z kraju, ale także z pociągami jadącymi od strony Stargardu i Runowa Pomorskiego, po skomunikowaniach z kierunku Trójmiasta, Koszalina, Warszawy i Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów.

W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – także głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina, a także 4 pary pociągów stałego kursowania. W sumie ponownie będą to 22 pary pociągów.

Przewiduje się, że wszystkie pociągi będą zestawione z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc, w tym 316 miejsc siedzących, a część także z trzech pojazdów na ogółem 675 miejsc. Nie wykluczone, że część kursów obsłużą także nasze hybrydy, choć ich głównym zadaniem w czasie festiwalu będzie przede wszystkim zabezpieczenie obsługi pociągów na pozostałych liniach niezelektryfikowanych województwa zachodniopomorskiego.

Z przeprowadzonej analizy uruchamianych pociągów wynika, że każdego dnia składy zapewnią miejsca dla przewozu co najmniej 9,9 tys. osób, przy założeniu że wszystkie pociągi zestawione są tylko z dwóch pojazdów SA136. Łącznie przez pięć dni trwania festiwalu będzie to prawie 50 tys. osób. Z kolei jeżeli co trzeci pociąg będzie zestawiony z trzech zespołów SA136, to liczba dostępnych miejsc wzrośnie do prawie 11,5 tys. każdego dnia oraz do 57 tys. w okresie obsługi dowozów na i odwozów z festiwalu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza