Kajakiem po Myśli [foto]

Spływ kajakiem to idealna okazja do aktywnego spędzania czasu. To niesamowita przygoda, możliwość obcowania z przyrodą i poznania nowych ciekawych miejsc. Taka forma aktywności nie jest również kosztowna, kajak możemy wypożyczyć za kilkadziesiąt złotych... 

W naszym regionie kajaki można wypożyczyć między innymi w Moryniu i popływać po jeziorze Morzycko. Znacznie ciekawiej wybrać się na prawdziwy spływ "dziką" rzeką. W naszym regionie zdecydowanie najciekawszy będzie spływ Myślą... 

Myśla jest jednym z dopływów Odry. Swój obszar źródliskowy ma na Pojezierzu Myśliborskim, po niespełna 100 km uchodzi do Odry nieco na północ od ujścia Warty, w okolicy miejscowości Chlewice. Spływ możemy rozpocząć w Myśliborzu, Mostnie lub Dargomyśli (powiat myśliborski). W tych dwóch ostatnich miejscowościach znajdziemy firmy, które organizują spływy i wypożyczają kajaki. 

Spływ kajakowy dla każdego? 

To bardzo fajna forma spędzania czasu. Nie trzeba być sportowcem aby pływać na kajaku, jest to również bezpieczna forma aktywności. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że przy wiosłowaniu trzeba się trochę "napocić". Podczas spływu Myślą do pokonania będzie kilka wąskich przejść, przeciskanie się przez połamane drzewa i gałęzie i z... komarami. 

Co zabrać ze sobą na kajak? 

Koniecznie trzeba się ubrać adekwatnie do pogody, którą dobrze jest wcześniej sprawdzić. Na pewno przyda się przeciwdeszczowa kurtka. Czasami możemy napotkać na utrudnienia nie do przepłynięcia, kajak będzie trzeba przenieść, więc istnieje ryzyko "zamoczenia się" w wodzie. 

Spływ trwa kilka godzin, dlatego trzeba zabrać ze sobą wodę i prowiant. Warto pamiętać o tym, że sami planujemy swoją podróż i zaplanować odpoczynki według własnego "widzimisię". 

Pierwsza podróż!

Koszt wypożyczenia kajaku to około 60 złotych, w tym dostaniemy kapoki. Płynie się z prądem, więc kończąc trasę po prostu dzwonimy do wypożyczalni, która wysyła kierowcę po nas i kajaki. 

Z Mostna do Dargomyśli 

Mostno to miejscowość w gminie Dębno, warto tam zacząć swoją podróż Nurt Myśli jest bardzo wolny. Odcinek do Dargomyśli, który kończy się przy elektrowni wodnej ma nieco ponad 14 kilometrów. Spokojnym tempem można go przepłynąć około 4-5 godzin. Rzeka miejscami jest zarośnięta i czeka nas kilka "przecisków" pod drzewami, co stanie się dodatkową frajdą. Po drodze zobaczymy między innymi most kolejowy. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza