Przed godziną "W" w Gryfinie - dwa ważne wydarzenia w których warto wziąć udział!


Dwa wydarzenia które będą towarzyszyć naszym gryfińskim uroczystością związanym z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Pierwsze wydarzenie to II edycja akcji Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego. Akcja organizowana jest we współpracy z RCKiK w Szczecinie oraz Fundacją Patriotyczną im Rotmistrza Witolda Pileckiego. Krew będzie można oddać w ekipowym punkcie poboru krwi w Gryfinie dnia 28 lipca w godzinach 7:30-11:30

Prośmy krwiodawców aby krew oddana tego dnia, została przekazana na konto pani Katarzyny Kamińskiej. Pierwsze 40 osób które przeleją krew dostaną okolicznościowe koszulki.

Drugie wydarzenie to VIII edycja akcji Zapał znicz bohaterowi Powstania Warszawskiego w Gryfinie. Placówka Gryfino zaprasza do wspólnej wizyty na grobach powstańców, leżących na gryfińskim cmentarzu komunalnym. Odbędzie się ona w sobotę 30 lipca. Spotkajmy się koło kaplicy cmentarnej o godzinie 16:00 i wspólnie zapalmy im światło pamięci. Będzie to nasz wyraz wdzięczności za ich poświęcenie i trud, za walkę o niepodległą Polskę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza