Sesja rady miejskiej trwała 12 godzin. Burmistrz bez absolutorium i wotum zaufania [video]

Burmistrz Mieczysław Sawaryn drugi rok z rzędu nie otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania. Sesja absolutoryjna trwała... ponad 12 godzin!


Podczas sesji Burmistrz przedstawił między innymi raport o stanie Gminy. Radni mieli wiele zaostrzeń co to dokumentu. Burzliwa dyskusja trwała przez ponad 3 godziny. Same obrady trwały ponad 12 godzin. Ostatecznie Sarawyn nie otrzymał ani wotum zaufania ani absolutorium.

W emocyjnym wystąpieniu  powiedział , że dziękuje mieszkańcom i pracownikom urzędu gminy za wsparcie Dziękuje moim zastępcom. Nie ma żadnych złudzeń pierwsza sesja pokazała co jest ważne dla części radnych. Polityka i realizowanie ambicji które państwo w kampanii wyborczej przedstawicie. Bardzo mnie oburza to że przez ten okres wielkości przesadzenie w pracy burmistrza.  Burmistrz Sawaryn nie będzie kupczył was stanowiskami nie będzie zabiegał o wasze głosy po to że byście uznali w swojej łaskawości. To zły przykład dla demokracji. 

Przeciwko udzieleniu absolutorium burmistrzowi głosowali: Rafał Guga, Wanda Hołub, Robert Jonasik, Magda Pieczyńska, Maciej Puzik, Marek Sanecki, Jolanta Witowska, Małgorzata Wisińska, Jerzy Piasecki i Piotr Romanicz. Podczas głosowania burmistrz nie był obecny na sali obrad. 

Cały występnie dostępnie tutaj od 3:50 godzin transmisji. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza