Pompy ciepła najlepszą alternatywą wobec szalejących cen opału [ROBOCZE]


Rosnące ceny opału i ekologia sprawiają, że Polac coraz chętniej montują pompy ciepła do ogrzewania swoich domów i... mieszkań, ponieważ takie źródło ogrzewania coraz częściej instalowane jest w budynkach wielorodzinnych. 

Coraz chętniej szukamy alternatywy dla tzw. kopciuchów, czyli pieców centralnego ogrzewania wykorzystujących węgiel kamienny, ekogroszek lub drewno. Alternatywy poszukują również posiadacze kotłów gazowych po pierwsze dlatego, że nie wiadomo czy gazu wystarczy a po drugie, ceny tego paliwa też stale rosną. Znacznie większym zainteresowaniem w Polsce zaczynają cieszyć się pompy ciepła. Wyjaśniamy, jak one działają i co warto wiedzieć przed ich zakupem.

Powietrzne pompy ciepła do podgrzania wody użytkowej i ogrzania domów wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Te systemy są jednymi z najpopularniejszych spośród wszystkich rodzajów pomp, ponieważ umożliwiają szybki i łatwy montaż, a przy tym ich praca jest bardzo wydajna. 

Jednym z liderów w branży w naszym regionie jest firma Radmar z Trzcińska Zdroju, która zajmuje się doborem oraz montażem pomp ciepła, kotłów na pellet, kotłów na drewno zagazowujących i pełną modernizacją kotłowni. 

W tym momencie największym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła, w najbliższych dniach będziemy mieli trzy wolne pompy ciepła Samsung EHS w mocach 4.4 KW oraz dwie 9 KW (3 fazowe) - mówi nam Radosław Martys, właściciel firmy Radmar - pompy ciepła można również zamontować w bloku lub kamienicy z ogrzewaniem grzejnikowym i podłogowym

Montaż pompy polega na wpięciu się do obecnego lub nowego układy ogrzewania grzejnikowego lub podłogowego, tak jak tradycyjnego kotła, z tą różnicą, że pompa posiada jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną. Jednostka zewnętrzna, czyli urządzenie, które jest przed budynkiem, wyglądem przypomina klimatyzację.  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza