Alert RCB dla naszego regionu. Możliwe przerwy w dostawie prądu.


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-owy alert do osób przebywających na terenie naszego regionu. Służby ostrzegają przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Załamanie pogody ma nastąpić z piątku na sobotę (z 1 na 2 lipca). 

Służby ostrzegają przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h.

Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.07) burze z gradem i silny, porywisty wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.  SMS o takiej treści otrzymali w  piątek  mieszkańcy powiatów gryfińskiego i myśliborskiego. 

Alert RCB   to system sms-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach. Wysyłany jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do operatorów sieci komórkowych, którzy przesyłają je dla osób, które mogą przebywać w zagrożonym rejonie. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znacznym obszarze. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza