80 tys. zł dla trzech samorządów ziemi gryfińskiej na remonty obiektów sportowych


Trzy lokalne samorządy ziemi gryfińskiej otrzymają środki na poprawę stanu lokalnej bazy sportowej. Urząd Marszałkowski przeznaczy dla nich 80 tys. zł. Podpisy na kolejnych porozumieniach złożył w piątek, 5 sierpnia 2022 roku w Gryfinie, wicemarszałek Olgierd Kustosz. Towarzyszył mu radny województwa Artur Nycz.

Wsparcie otrzymały Gmina Gryfino, Gmina Moryń oraz Powiat Gryfiński. To w sumie 80 tys. zł. Wsparcie sięgnie od 20 do 30 zł. Na wykorzystane dotacji beneficjenci będą mieli czas do końca bieżącego roku. Kilka dni temu pomoc przyznano dwóm innym gminom ziemi gryfińskiej – Baniom (30 tys. zł na budowę Park Street Workout w Baniach) i Mieszkowicom (29 tys. zł na remont kompleksu boisk „Orlik” w Mieszkowicach). Niebawem podpisana zostanie także umowa z Gminą Chojna (20 tys. zł na modernizację boiska sportowego w Kamiennym Jazie).

– Zainteresowanie lokalnych samorządów otrzymaniem pomocy na poprawę stanu bazy sportowej nie słabnie. Każdy chce ćwiczyć, grać i trenować na nowoczesnych obiektach, dlatego w 2022 roku postanowiliśmy zwiększyć pulę środków do 2 mln zł. To o 500 tys. zł więcej niż przed rokiem – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Gryfino zdecydowała się na remont boiska sportowego. Zmiany nastąpią w Pniewie. Koszt robót to 40 tys. zł. Urząd Marszałkowski wesprze wysiłki gminy kwotą 20 tys. zł.

Gmina Moryń zaplanowała renowację obiektu do koszykówki i siatkówki. Prace wykonane zostaną na boisku na Osiedlu Parkowym w Witnicy. Samorząd gminny przeznaczy na remont infrastruktury ponad 90 tys. zł. 30 tys. zł na inwestycję przekaże samorząd województwa.

Powiat Gryfiński z dotacją Marszałka Województwa zamierza przystosować i wyposażyć pomieszczenia Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie do ćwiczeń fitness. Koszt działań oszacowano na prawie 70 tys. zł. Urząd Marszałkowski przyznał gryfińskiemu starostwu dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł.

W 2022 roku z pomocy Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na remonty lokalnej bazy sportowej skorzysta 76 zachodniopomorskich samorządów.

W tym samym dniu wicemarszałek Olgierd Kustosz podpisał umowę, na mocy której z PO RYBY 2014-2020 do firmy Frame Pack (gm. Boleszkowice) trafi blisko 200 tys. zł. Środki te pozwolą na doposażenie firmy w takie maszyny jak: hebel, instalacja odpylania i odprowadzania trocin oraz wózek elektryczny do produkcji nadstawek paletowych. Zatrudnieni zostaną w niej także dwaj dodatkowi pracownicy, którzy zajmą się obsługą nowych maszyn.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza