W wakacje zorganizowali "Szkołę Pokoju"


Od 4 lipca Wspólnota Sant’Egidio w Chojnie z myślą o dzieciach potrzebujących zorganizowania czasu wolnego, zabawy i przyjaźni, a także wsparcia w nauce języka, uruchomiła wakacyjną Szkołę Pokoju. Podobne zajęcia Sant’Egidio od lat prowadzi w wielu miejscach w Europie i na świecie.

W Chojnie zajęcia, na które uczęszcza ponad dwadzieścioro ukraińskich i polskich dzieci, prowadzone są w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka, odbywają się w poniedziałki i środy od 10.00 do 12.00 i potrwają do połowy sierpnia. Bierze w nich udział także kilkoro starszych uczniów oraz czworo dorosłych, którzy pomagają jako wolontariusze.

Od trzech lat Sant’Egidio prowadzi w Chojnie także Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców. Aby odpowiedzieć na potrzeby ukraińskich uchodźców, w tym roku szkoła działa bez przerwy wakacyjnej i w każdy poniedziałek prowadzi zajęcia językowe.

Wolontariusze bezinteresownie dedykują swój wolny czas, wierząc, że są to ważne i potrzebne działania służące integracji i przyjaźni, a przez to budowaniu pokoju. Właśnie dlatego zajęcia z najmłodszymi Wspólnota Sant’Egidio nazwała Szkołą Pokoju – bo jest to wartość, której trzeba i warto uczyć od najmłodszych lat. 

Wspólnota wyraża wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, dzięki życzliwości i wsparciu których działania społeczne Sant’Egidio w Chojnie są możliwe.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza