Na gminne dożynki w Czelinie przyjechał nawet wojewoda zachodniopomorski
Tegoroczne Dożynki gminy Mieszkowice odbyły się w Sołectwie Czelin. Uroczystości poprzedzone zostały Mszą Świętą, którą sprawował ksiądz proboszcz Marek Szczucki wraz z innymi księżmi z dekanatu. 

Po zakończeniu Mszy Świętej, spod kościoła ruszył uroczysty kondukt z wieńcami dożynkowymi, które również tego dnia, miały swój własny punkt programu. Kondukt poprowadziła tradycyjnie Kapela Mieszkowicka.

Po przybyciu na miejsce wydarzenia, nie obyło się bez zwyczajowego przekazania przez Starostów Dożynek - Państwa Nowak, chleba zrobionego z tegorocznych plonów oraz okolicznościowych przemówień przedstawicieli władz miasta, województwa, a także najważniejszego w tym dniu Sołectwa Czelin. Wśród gości był wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. 

Radosnym punktem programu było uhonorowanie Barbary Linkiewicz oraz Roberta Cabana tytułami Zasłużony dla Gminy Mieszkowice. Finałem imprezy było nagrodzenie sołectw, które wykonały w tym roku przepiękne "Korony Żniwne". Przedstawiciele sołectw przyzwyczaili nas już do tego, że każdy z wieńców jest przepiękny i każdy zasługuje na nagrodę.

Czas Dożynkowej biesiady uświetniały koncerty, oraz potrawy serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Zarząd Osiedla Mieszkowice. Zaangażowanie tych osób, to doskonały przykład tego, jak wiele można zdziałać działając wspólnie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza