Policyjny pościg pod Gryfinem. W aucie 26-latek i 29-latek, bez uprawnień i z narkotykami.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podjęli pościg za kierującym pojazdem osobowym marki Daewoo, który pomimo poleceń nakazujących zatrzymania się zaczął uciekać. Pościg prowadzony był drogami asfaltowymi, a następnie polnymi.

Do zdarzenia doszło w sobotę 13 sierpnia około godziny 21:00. Policjanci w miejscowości Chlebowo zauważyli pojazd marki Daewoo, którego kierujący oraz pasażer na widok patrolu zaczęli zachowywać się w sposób nerwowy. W związku z nietypowym zachowaniem mężczyzn funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Z wykorzystaniem świateł błyskowych oraz dźwiękowych wydali oni polecenie do zatrzymania się. W tym momencie kierujący pojazdem przyśpieszył, podejmując próbę ucieczki. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg oraz powiadomili o tym fakcie dyżurnego, który natychmiast skierował dodatkowe patrole w celu zatrzymania pojazdu. 

Pościg prowadzony był początkowo drogą asfaltową, a następnie drogami polnymi. Kierujący po trwającym kilka kilometrów pościgu porzucił pojazd, po czym zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 26 i 29 lat.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 26-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Natomiast przy 29-letnim pasażerze ujawniono amfetaminę o wadze 5,5 gramów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza