Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb w Gryfinie [foto]


Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb z terenu Elektrowni Dolna Odra, Ciepłego Kanału, okolic gryfińskiego nabrzeża, okolic Żabnicy i Mniszek. Ważne jest usunięcie jak największej ilości śniętych ryb gromadzących się w zastawkach, w trzcinach, zakolach i zatoczkach. W akcję zaangażowane są służby na lądzie i w wodzie.

Na wniosek Gminy Gryfino strażacy wczoraj zabezpieczyli wszystkie śluzy prowadzące na teren Międzyodrza. Sprawdziliśmy ich skuteczność, zastawki nie przepuszczają martwych ryb do kanałów. Międzyodrze jest zabezpieczone. Patrole monitorują jego stan do odwołania. 

Do miasta przyjechała grupa 71 kadetów ze szkół pożarniczych z Bydgoszczy i Warszawy oraz ośmiu żołnierzy z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina. Podzieleni na grupy prowadzą działania na terenie gminy, mające na celu oczyścić jak największy obszar rzeki. Na gryfińskim slipie przy moście pracuje dźwig, usuwający martwe ryby zgromadzone przy zaporze.

Przypominamy, że nadal zakazane są kąpiele, połów ryb, używanie wody z rzeki do podlewania ogrodów, pojenia zwierząt. Przypadki naruszenia tych zakazów powinny być zgłaszane do straży miejskiej.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza