Ponad 15 tys. sztuk wody butelkowanej trafiło jako darowizna do strażaków [foto]


Ponad 15 tysięcy  sztuk wody butelkowanej z firmy Żywiec Zdrój trafiło dziś do Trzcińska-Zdrój. Woda jest darowizną od fabryki znajdującej się w Mirosławcu (w województwie zachodniopomorskim). 

Woda została ona przekazana do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu gryfińskiego, biorących bezpośredni udział w akcji „Odra” a także dla wędkarzy z PZW Szczecin. Jej pozyskanie było możliwe dzięki zaangażowaniu posła Dariusza Wieczorka, przy współpracy z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem oraz naszych samorządowców. Koordynacją całej akcji zajmuje się Prezes Powiatowego OSP druh Paweł Trzaskoś.

- Woda bardzo się przyda wszystkim służbom ratowniczym, którzy w niezwykle trudnych warunkach pogodowych przy wysokich temperaturach kolejną już dobę nieustannie wyławiają martwe ryby. Strażacy dziękują także przedstawicielom fabryki w Mirosławcu -dyr. Tomaszowi Popławskiemu oraz Burmistrzowi Mirosławca Piotrowi Pawlikowi którzy pomogli również w transporcie wody oraz Emilowi Iwanów za pomoc w rozładunku.W dniu dzisiejszym obok remizy OSP w Trzcińsko Zdrój nastąpiło przekazanie wody butelkowaniej dla strażaków z gminy Mieszkowice oraz dla innych jednostek OSP.

Strażacy z Gminy Mieszkowice składają podziękowania dla osób które były zaangażowane w pozyskanie wody, a w szczególności dla pana posła Dariusza Wieczorka przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa Zachodniopomorskiego oraz za użyczenie transportu do przewozu palet z wodą dla firmy CMB MRÓZ z Mieszkowic.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza