Do Suchlicy i Smolnicy pojedziemy ścieżką rowerową


Trwa budowa ścieżki rowerowej na trasie Suchlica - Cychry. Zadanie realizuje Gmina Dębno. Koszt inwestycji wynosi 1 094 984 złotych. Niebawem rozpocznie się również budowa ścieżki rowerowej w kierunku Smolnicy wraz z przebudową łuku drogi.

Na odcinku Suchlica – Cychry trwają roboty ziemne. W ramach przedsięwzięcia powstanie odcinek o długości 1121m. Droga dla rowerzystów będzie miała nawierzchnię bitumiczną i szerokość 2,5 metra.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace w kierunku Smolnicy. Inwestycja zgodnie z podpisanym porozumieniem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie będzie realizowana w dwóch etapach. 

W tym roku wykonana zostanie korekta łuku drogi na długości 320 mb. Powstanie także droga dla rowerzystów na odcinku o długości 600 mb, z nawierzchni bitumicznej i szerokości 2,5 metra. Przedsięwzięcie realizuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Ofertę - za kwotę 2 057 699 zł - złożyła spółka Maldrobud z Myśliborza. Gmina Dębno wsparła zadanie kwotą 1 mln zł. W przyszłym roku zrealizowana zostanie budowa kolejnego odcinka do Smolnicy.

Systematycznie Gmina Dębno podnosi bezpieczeństwo i komfort rowerzystów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza