Straż Pożarna w Myśliborzu i Dębnie bardziej eko [foto]


Budynki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu oraz dwa obiekty w Dębnie będą bardziej efektywne energetycznie, a przez to – przyjazne środowisku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczy na to 250 tysięcy złotych. Prace już trwają, a dziś (25.08.2022 r.) podpisano umowę dotacji.

- Fundusz, dofinansowując termomodernizację czterech budynków Straży Pożarnej w Myśliborzu oraz Dębnie promuje nowoczesne technologie, poprawiające efektywność energetyczną. Nie bez znaczenia jest efekt ekologiczny, w tym roczne zmniejszenie zużycia energii o prawie 3500 GJ i ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 200 ton w skali roku – mówił Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, podpisując umowę dofinansowania z bryg. Grzegorz Gonerą - p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu. W uroczystości wzięli udział także: Leszek Dobrzyński – Poseł na Sejm RP oraz st. bryg. Marek Popławski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Inwestycja obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni prawie 3600 m2. Zostanie w nich wymieniona instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, pojawią się nowe okna i drzwi, ściany i podłogi zostaną docieplone. Ogrzewanie zapewnią pompy ciepła, a darmową, ekologiczną energię – instalacje fotowoltaiczne. Prace potrwają do końca roku. Dzięki nim obiekty będą potrzebować o niemal milion kilowatogodzin energii, niż do tej pory i uda się zaoszczędzić prawie 3000 GJ energii rocznie.

Oprócz WFOŚiGW w Szczecinie, zadanie – w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – finansuje także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Koszt inwestycji to prawie 7 milionów złotych.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza