W jaki sposób urozmaicić swoje codzienne menu?


Codzienny jadłospis powinien zawierać wszystko to, co potrzebne organizmowi. Ważne są odpowiednie proporcje węglowodanów, białek i tłuszczów, ponieważ makroskładniki te regulują prawidłowe funkcjonowanie m.in. gospodarki hormonalnej. Dobrze, jeśli posiłki będą źródłem wielu witamin i minerałów, które utrzymują nas w zdrowiu. Bardzo popularnym sposobem na urozmaicone menu jest więc korzystanie z diety pudełkowej, która każdego dnia zapewnia zupełnie nowy zestaw posiłków.

Zalety kreatywnego menu

O korzyściach wynikających z urozmaiconego menu niewielu trzeba przekonywać. Większość z nas zgodzi się z tym, że im bardziej różnorodne są nasze posiłki, tym większa szansa, że pokryjemy zapotrzebowanie na wszelkie kluczowe składniki. Niedobory żywieniowe to częsty problem wśród dzieci i młodzieży, o czym wspominają pediatrzy, jednak konsekwencje te mogą dotknąć również dorosłych. W dzisiejszym świecie łatwo dostępnych, słodkich i słonych przekąsek oraz dań typu instant, nie trudno o niedobory, a przeciwwagą dla takiej niedbałej kultury jedzenia są właśnie zdrowe diety pudełkowe. Oczywiście, nadal możemy stosować suplementację, tym bardziej, jeśli zalecana jest przez lekarza. Każdy z nas może mieć pewne indywidualne potrzeby, które wykraczają poza to, co zwykle dostarczają standardowe posiłki. Niektórzy mogą wymagać zwiększonej dawki witaminy D ze względu na jej dobroczynny wpływ na kości. Inni porcji cynku, krzemu czy żelaza dla pięknych włosów i paznokci, itd. Jednak powierzając przygotowanie jadłospisu cateringowi dietetycznemu, zapewniamy sobie na tyle pełną, zdrową podstawę, jak tylko możemy. A do tego wszystkiego cieszymy się każdego dnia zupełnie innym, specjalnie przygotowanym menu.

Pomysłowa dieta pudełkowa

Menu diety w pudełkach komponowane jest przez specjalistów z dziedziny ochrony zdrowia, której głównym obszarem jest żywienie człowieka. Profesjonalni dietetycy mogą pochwalić się dyplomem ukończenia studiów wyższych i wiedzą z zakresu anatomii, biochemii i medycyny, popartą doświadczeniem. Z kolei kucharze czuwają nad tym, by rozpiskę dań zamienić w ich fizyczną, kulinarną wersję — smaczną, aromatyczną, nietuzinkową. To właśnie połączenie wiedzy dietetyków i umiejętności kucharzy sprawia, że menu cateringu jest dobrze zbilansowane, a przy tym nie brakuje w nim odrobiny wirtuozerii. Co ważne, dobre diety pudełkowe stwarzają szansę zmiany rodzaju menu na inne, nawet w trakcie trwania abonamentu. Taką możliwość dopuszcza np. WygodnaDieta.pl, gdzie do wyboru są diety wegańskie, wegetariańskie, z rybami lub bez ryb, antycellulitowe i wiele innych. Korzystając z cateringu więc, na nudę kulinarną z pewnością nie będziemy narzekać.

Jak skorzystać z kreatywnej diety?

Aby cieszyć się codziennymi dostawami nawet aż pięciu posiłków, wystarczy odszukać interesujący nas catering, działający na terenie naszego miasta. Najlepsze z cateringów oferują co najmniej kilka różnych rodzajów diet. Kurier przywozi zestawy codziennie dokładnie pod adres, jaki wskażemy w zamówieniu. Może być to adres domowy, adres biura czy jakikolwiek inny, pod którym przebywamy najczęściej w godzinach porannych. Koszt diety pudełkowej zależy od wybranej wersji samego jadłospisu oraz kaloryczności. W większości przypadków zdecydować można się na kilkudniową dietę, aby przekonać się, czy posiłki spełniają nasze oczekiwania.

Nietuzinkowe menu cateringów dietetycznych to, oprócz ich prozdrowotnego wpływu na organizm, powód rosnącego zainteresowania tą formą odżywiania. Odbieranie świeżo przyrządzonych dań i sprawdzanie zawartości paczki to dla wielu jeden z przyjemniejszych momentów w ciągu dnia.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza