Strażackie przyczepki z Dolnej Odry trafią do muzeum w Szczecinie


Strażacy z Zakładowej Służby Ratowniczej Elektrowni Dolna Odra przekazali dwie przyczepki strażackie dla Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

3 sierpnia br. na terenie Elektrowni Dolna Odra odbyło się oficjalne przekazanie dwóch przyczepek strażackich: oświetleniowej VEB IFA oraz transportowej VEB IFA z przeznaczeniem na eksponaty muzealne dla szczecińskiego muzeum.

Są to dwie przyczepki strażackie wyprodukowane w Niemczech w 1977 roku. Pierwsza z przyczep służyła do oświetlenia terenu akcji podczas gaszenia pożarów. Wyposażona jest w stacjonarnie zabudowany agregat prądotwórczy napędzany silnikiem dwusuwowym wraz z motopompą i zestawem węży. Druga z nich to przyczepa transportowa, głównie wykorzystywana była do przewożenia sprzętu niezbędnego do gaszenia pożarów. Obie sprawne i gotowe do akcji.

- Przekazane dla szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji przyczepki na co dzień nie były już używane przez strażaków z Zakładowej Służby Ratowniczej, ale teraz będą mogły być wykorzystane jako wartościowe eksponaty muzealne – podkreśla Sylwester Chruszcz, Dyrektor Elektrowni Dolna Odra.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza