Strzały z broni w pobliżu centrum. Głupia zabawa okazała się przestępstwem.


Do niebezpiecznego incydentu z bronią doszło niemal w centrum niemieckiego miasta Schwedt, znajdującego się w pobliżu granicy z Polską.

Według relacji lokalnym mediów, w środę 24 sierpnia przed godziną 12:00 świadkowie poinformowali policję, że słyszeli strzały oddane na ulicy Rosa-Luxemburg-Strasse. Miejsce znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od popularnego centrum handlowego. W pobliżu znajduje się również szkoła. 

Na podstawie informacji dostarczonych przez świadków szybko zidentyfikowano mieszkanie z którego mogły paść strzały z broni palnej. Policjanci z komisariatu Uckermark, którzy są przeszkoleni do radzenia sobie z sytuacjami związanymi z zagrożeniem życia, przystąpili do działania. Weszli do mieszkania na piętrze, gdzie zatrzymali cztery osoby w wieku od 20 do 31 lat. 

Okazało się, że strzały padły prawdopodobnie z broni ASG. W Niemczech można z takiej broni korzystać bez zezwolenia, jednak wyłącznie na terenie zamkniętym. Pomimo tego, z takiej broni nie można korzystać w miejscu gdzie występują skupiska ludzi. Strzały były raczej przypadkowe, i pomimo tego, że zostały oddane z repliki prawdziwej broni, policjanci zakwalifikują zdarzenie jako przestępstwo. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza