Za nami Przegląd Pieśni Maryjnych [foto] [video]


W Kościele Mariackim w Chojnie odbył się II Przegląd Pieśni Maryjnych, wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Kultury w Chojnie. 

W części artystycznej zaprezentowały się wiele zespołów z naszego regionu, między innymi  Jarzębina (Chojna), Kalimera (Bielinek), Macierzanka (Pacholęta), Dobrawa (Mieszkowice), Platerówki (Boleszkowice), Marzenie (Police), Jutrzenka (Przelewice), Sami Swoi (Zielin), Gardnianka, Borzymianka, Wełtynianka,  Chór przy parafii pw. NSPJ w Chojnie, Chór przy parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie oraz Emeranto.


Wydarzeniu przyglądał się nasz fotoreporter Józef Misiun. Zapraszamy do objerzenia fotorelacji oraz materiału video. 


IV Przegląd Pieśni Maryjnych "OTO MATKA TWOJA" - podziękowania

IV Przegląd Pieśni Maryjnych "OTO MATKA TWOJA" już za nami. Uczestniczyli w nim następujący wykonawcy: Hania Ferfet (Chojna), zespoły - Borzymianki (Borzym), Dobrawa (Mieszkowice), Emeranto (Chojna), Gardnianki (Gardno), Kalimera (Bielinek), Macierzanka (Pacholęta), Od serca (Chojna), Platerówki (Boleszkowice), Sami swoi (Zielin).

W imieniu uczestników i widzów Przeglądu składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które tego pięknego i upalnego dnia 15 sierpnia pomogły w przeprowadzeniu imprezy a wcześniej brały udział w przygotowaniach i organizacji: Parafia Świętej Trójcy i Ks. Prob. Janusz Mieszkowski - gospodarz miejsca - Kościół Mariacki w Chojnie, Gmina Chojna i Burmistrz Chojny Pani Barbara Rawecka, wszyscy pracownicy Centrum Kultury w Chojnie, Punktu Informacji Turystycznej i Pubu Kultura - w tym szczególnie Dyrektor CK Daniel Macuk, Zastepca Dyrektora CK Aleksandra Bałachowska-Jagusz, Marta Dziedzic i jej zespół kulinarny w składzie: Martyna Bartosewicz, Paulina Wojcieszak , Alicja Budzyń, Aneta Wardaszewska-Tulko, Kasia Mieszczańska, który z wielką serdecznością i zaangażowaniem ugościł wykonawców Przeglądu przygotowanymi przez Restaurację "Familijna" specjałami, Damian Rumbuć - za pomoc techniczną i sprzętową, Robert Bałachowski i Adrian Fyk - za prowadzenie imprezy i pomoc logistyczną, Alina Zhdanova - za piękne projekty plakatów, zaproszeń i statuetek, Ryszard Tomasz Mizgier - za jak zwykle pasjonujące przewodnictwo po tajemnicach i historii Kościoła Mariackiego, Przemek Kaweński - za dokumentację fotograficzną imprezy.

Dziękuję Paniom i Panom z zespołu Emeranto za dzielne włączenie się w pomoc organizacyjną przed i w trakcie imprezy, z kierownik zespołu, Panią Jadwigą Rudzińską na czele.

Podziękowania specjalne dla Pani Ziutki Sikorskiej - za aromatycznie pachnący chleb wraz z przepiękną zielną dekoracją ołtarza i przemiły kontakt w czasie przygotowań w Kościele Mariackim.

Podziękowania także dla wszystkich niewymienionych osób, które w jakikolwiek sposób wspierały Przegląd, dla widzów i słuchaczy.

Dziękuję wszystkim zespołom i wykonawcom, którzy w Dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przyjechali do Chojny i zaśpiewali dla nas.

Kolejny, V Przegląd Pieśni Maryjnych "OTO MATKA TWOJA" - już za rok i już dziś zapraszamy ponownie.

Sławomir Błęcki


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza