Aktywni i ekologiczni" - ostatni w tym sezonie rodzinny rajd rowerowyStowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej, UKS ORLIK, Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju oraz Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju raz jeszcze serdecznie zaprasza na kolejny rodzinny rajd rowerowy „Aktywni i ekologiczni”, którego trasa wiedzie ścieżkami rowerowymi Pomorza Zachodniego. 

Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 września 2022 r. Zbiórka o godz. 10.30 na ścieżce rowerowej przy dawnym dworcu PKP, gdzie odbędzie się obowiązkowa rejestracja uczestników. Start rajdu o godz. 11.00. Wyruszamy ścieżką rowerową do Góralic potem przez miejscowości Dobropole i Stołeczna aż do Klasztorne, gdzie odbędzie się piknik integracyjny.Prowadzić nas będzie i zabezpieczać trasę quad wraz ze strażakami z OSP Trzcińsko-Zdrój. Calość trasy to około 25 km. Po drodze w ramach propagowania dobrych wzorców i postaw proekologicznych zatrzymujemy się i zbieram śmieci. Zapewniamy do tych zadań właściwe środki ochrony osobistej oraz worki. 

W programie przewidziano m.in.:
- wspólny posiłek integracyjny;
- ognisko z pieczeniem kiełbasek;
- gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z nagrodami;
- pogadanka na temat bezpiecznych zachowań w lesie oraz postaw ekologicznych.
Powrót do Trzcińska-Zdroju ok. godziny 15:00

Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników. Dzieci poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział tylko z rodzicem lub opiekunem prawnym. Regulamin wydarzenia dostępny u organizatorów. Podczas rajdu będzie okazja zdobyć kolejną ostatnią już pieczątkę do specjalnej książeczki. Zebranie wszystkich pieczątek upoważnia do udziału w losowaniu nagrody głównej - roweru ufundowanego przez Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój. Losowanie odbędzie się podczas trwania rajdu.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu z Programu Społecznik zainicjowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza