Burmistrz odpowiada w sprawie szkoły w Piasku

Kiedy dzieci będą mogły korzystać z nowo wybudowanej części Szkoły Podstawowej w Piasku (gmina Cedynia) - od dłuższego czasu to pytanie zadają rodzice uczniów. 


W środę w artykule Kiedy z nowych sal lekcyjnych będą mogli skorzystać uczniowie? opublikowaliśmy list czytelniczki, mieszkanki Piasku, w którym dopytuje o to kiedy uczniowie będą mogli skorzystać z nowych sal? Rozbudowa szkoły została zapoczątkowana jeszcze w poprzedniej kadencji, gdy gminą rządziła Gabriela Kotowicz.

Po zmianie władzy doszło do próby reorganizacji szkoły. Miały tam zostać klasy I - III i oddział przedszkolny. Po wielomiesięcznym boju, protestach rodziców i nauczycieli, szkoła w dalszym ciągu funkcjonuje w normalnym trybie. 

Wciąż jednak nie wiadomo kiedy uczniowie będą mogli korzystać z pomieszczeń wykonanych w ramach rozbudowy placówki, o to zapytaliśmy burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. W odpowiedzi otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź: 

- (...) informuję, że dokładam wszelkich starań w celu dokończenia tej inwestycji. Serdecznie zapraszam Czytelniczkę, a także wszystkich zainteresowanych do Urzędu Miejskiego w Cedyni, gdzie udostępnię materiały i zgromadzone dokumenty dotyczące rozbudowy szkoły. 

Zapytaliśmy więc o szczegóły. Burmistrz Zarzycki potwierdził, że wykonawca otrzymał wynagrodzenie za prace, które wykonał i przedłożył za nie faktury a gmina nie weszła nigdy w spór sądowy z Wykonawcą. 

Zapytaliśmy na jakim obecnie etapie są prace związane z rozbudową szkoły? Czy wiadomo kiedy inwestycja zostanie zakończona i dlaczego obiekty nie zostały oddane do użytku?

- Dokończenie prac, które nie zostały wykonane po zejściu Wykonawcy z budowy, jak również doprowadzeni prac już wykonanych do porządku, tj. wykonać je zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonawca rzadko pojawia się na budowie w związku z czym proces realizacji inwestycji wydłuża się. Wykonawca kilkukrotnie był zapraszany na spotkania,, jednakże nie stawił się we wskazanym dniu. W związki z brakiem Wykonawcy na budowie prace do tej pory nie zostały wykonane w 100% co w znacznym stopniu przekład się na zakończenie budowy pod względem rzeczywistym i formalno - prawnym. 

Udało nam się również porozmawiać z wykonawcą inwestycji. 

- Niewiele zostało do zakończenia robót. Jednak aby zakończyć całość zadania, muszą zostać wykonane pewne roboty. Część prac była w gestii gminy, np. nowe przyłącze zasilające i wentylacja. Urzędnicy doszli również do wniosku, że trzeba wykonać barierki i schody - za to wszystko odpowiedzialna jest gmina. Czekamy na zlecenie od urzędu albo wykonanie tych zadań z ich strony. Nie możemy zakończyć ze swojej strony pewnych prac, jeżeli gmina nie wykona swoich. To niestety koliduje w oddaniu do użytku całej inwestycji. 

Sprawie szkoły w Piasku będziemy się jeszcze przyglądać. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza