Co wiemy o tym, w jaki sposób drużyny przygotowują się do Mistrzostw Świata w Katarze?


Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze już od dawna wzbudzają olbrzymie emocje. Od początku pytania wywoływała zarówno zimowa pora organizacji wydarzenia, jak i miejsce - po raz pierwszy zawody odbywać się będą w kraju arabskim i po raz pierwszy można określać je mianem “zimowych mistrzostw w piłce nożnej”. Turniej rozpocznie się 20 listopada a mecz otwarcia rozegrają gospodarze, czyli drużyna Kataru, z reprezentacją Ekwadoru. Taki jesienno-zimowy termin rozgrywek został ustalony ze względu na warunki atmosferyczne, panujące w Katarze. Przyjęto, że temperatura w tym okresie będzie najłaskawsza zarówno dla graczy, jak i dla przybyłych do kraju gości.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 - przygotowania

Drużyny już od dawna zacięcie przygotowują się do gry, ale przygotowują się także kibice, dla których dodatkową rozrywką jest typowanie zwycięzców meczów. Każdy fan dokładnie sprawdza wszelkie prognozy oraz informacje o tym, w jaki sposób poszczególne drużyny dbają o formę przed mistrzostwami. Wreszcie - przygotowują się także serwisy bukmacherskie, które prezentują informacje o drużynach, przedstawiają własne typy zwycięskie, a także zachęcają klientów do grania właśnie u nich - na przykład oferując różnego rodzaju powitalne bonusy i kody promocyjne. Tak jest na przykład na stronie zagranie.com, którą wielu fanów typów bukmacherskich z pewnością odwiedzi przed mistrzostwami.

Typy i faworyci mistrzostw

Już na długo przed mistrzostwami typowani są potencjalni zwycięzcy. I tak jest tym razem. Zaskoczeń nie ma. Tradycyjnie niemal wśród czołowych drużyn mistrzostwa są m.in.: Francja, Brazylia, Niemcy, Belgia, Holandia oraz Argentyna. Łącznie państw, które walczyć będą o mistrzostwo, jest 32. Wśród nich jest Polska.

Każdy z krajów ma swoją ścieżkę przygotowań do mistrzostw, ale nie jest to coś, czym drużyny się chwalą. W końcu to trochę tak, jakby odsłaniać przed przeciwnikami swoje słabe i mocne strony. A to przecież klucz do tego, by rozgryźć przeciwnika. Jedno, czego można być pewnym, to fakt, że piłkarze trenują ostro rozgrywają baraże, doskonalą technikę. Niektóre kraje nie będą miały na przygotowania zbyt wiele czasu, bo jeszcze w połowie listopada odbywać się będą ostatnie kolejki ligowe. W Polsce ekstraklasa zakończy rozgrywki 13 listopada.

Polska kadra prawdopodobnie w tym krótkim czasie rozegra przynajmniej jeden mecz sparingowy. Prawdopodobnie odbędą się także spotkania kontrolne, służące do oceny formy poszczególnych zawodników i przygotowaniu selekcji zawodników, którzy będą mieli szansę wyjść na murawę stadionów w Katarze.

Zapowiada się wspaniałe widowisko. Już teraz sprzedano ponad 2,5 miliona biletów.

 

 

 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza