Jak wybrać właściwy podkład według ekspertów?


Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego podkładu dla Twojej skóry, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim, zależy czy szukasz podkładu, który nada Twojej skórze delikatny wygląd i uczucie naturalności. Dodatkowo, chcesz podkładu, który będzie trwały przez cały dzień i zapewni pokrycie wszelkich niedoskonałości. Aby znaleźć najlepszy dla siebie produkt, skonsultuj się z ekspertami, którzy podpowiadają jak dobrać podkład!


Rodzaje podkładów

Jest ich tak wiele do wyboru, że może być trudno wiedzieć, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Oto cztery rodzaje podkładów, które zdaniem ekspertów są najlepsze dla różnych typów skóry: kryjący, nawilżający, matujący, rozświetlający.

Sprawdź czym się charakteryzują:

  • Podkład kryjący – sprawdzi się w przypadku gdy chcemy ukryć wszelkie niedoskonałości takie jak: przebarwienia, blizny, pęknięte naczynka.Charakteryzuje się tym, że posiada gęstszą formułą i więcej zakrywa. Potrafi wyrównać koloryt skóry.
  • Podkład nawilżający – to taki, który będzie odpowiedni do suchej i odwodnionej skóry, również tej dojrzałej. Daje skórze efekt nawilżenia dzięki temu, że ma w składzie między innymi kwas hialuronowy. Potrafi wyrównać kolor skóry i sprawić, że będzie to makijaż naturalny.
  • Podkład matujący – będzie świetnym wyborem dla cer, które wykazują tendencje do przetłuszczania się. Może to być cera mieszana i trądzikowa. Ten rodzaj podkładu posiada się lekką i beztłuszczową formułą. Trzeba zwrócić uwagę , aby zawierał także substancje o działaniu nawilżającym, które zapobiegną przesuszaniu skóry.
  • Podkład rozświetlający – to idealne rozwiązanie dla cery, która stała się matowa, poszarzała i pozbawiona blasku. Nadaje się również do skóry suchej i dojrzałej. Kosmetyki te często zawierają witaminę C, B5, jak również antyoksydanty, które przeciwdziałają wolnym rodnikom.

Czego szukać w podkładzie

Eksperci zgadzają się, że należy szukać podkładu o lekkiej, pudrowej konsystencji, który łatwo się rozprowadza. Zalecają również wybór podkładu, który jest dopasowany do odcienia Twojej skóry.

Wskazówki, jak dobrać podkład aby osiągnąć efekt makijażu "bez makijażu”

Aby znaleźć najlepszy produkt dla swojej skóry, musisz najpierw określić jej typ. Istnieją cztery główne typy skóry: sucha, tłusta, mieszana i wrażliwa. Po określeniu typu skóry, możesz wybrać podkład, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Kiedy już wybierzesz ten najbardziej odpowiedni, pamiętaj, aby prawidłowo go nałożyć. Aby uzyskać efekt makijażu naturalnego powinnaś nakładać go przy użyciu pędzla lub gąbeczki, aby idealnie wtopić go w skórę. Nie powinnaś również nakładać jego dużej ilości, ponieważ sprawi to, że Twoja skóra będzie wyglądać na przeciążoną i nienaturalną.

Podsumowanie

Podkład jest istotną częścią każdego makijażu i może sprawić, że dobry strój stanie się lepszy lub gorszy. Więc jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego fundamentu, co powinieneś zrobić? Jeśli szukasz pomocy u ekspertów, sprawdź naszą listę pięciu wskazówek, jak znaleźć idealny podkład dla Twojego typu skóry. Od znalezienia odpowiedniego krycia po wybór podkładu, który pasuje do Twojego odcienia skóry - te wskazówki pomogą Ci wejść na właściwą drogę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza