Wyeliminuj cukier z diety - czym zastąpić cukier?


Bardzo spora część społeczeństwa ze względów zdrowotnych rezygnuje ze spożywania cukru i całkowicie wyklucza go ze swojej diety. Cukier znajdziemy w wielu produktach spożywczych, dlatego należy dokładnie przeglądać ich skład, jeśli chcemy go wyeliminować z jadłospisu. Skoro wykluczamy cukier całkowicie, to czym należy go zastąpić? Czy istnieją zamienniki cukru, które są znacznie zdrowsze?

Jak spożywanie cukru wpływa na nasz organizm?

Cukier jest jedną z najbardziej uzależniających substancji, a szkody, które wyrządzi w naszym organizmie, możemy postawić prawie na równi wraz z alkoholem i tytoniem. W ostatnich czasach cukier stał się niezbędnym składnikiem w produkcji wielu produktów spożywczych, co spowodowało coraz bardziej powszechne występowanie zaburzeń w naszym organizmie. Coraz częściej ludzie zaczęli cierpieć z powodu otyłości, cukrzycy oraz chorób serca. Istnieje powiedzenie, że cukier to biała śmierć, co jest absolutną prawdą. Cukier nie wpływa w żaden sposób dobrze na nasz organizm. Ma on również negatywny wpływ na profil lipidowy co może skutkować pogorszeniem funkcjonowania naszego układu krwionośnego.

Dlaczego warto ograniczać cukier?

Produkty zawierające duże ilości cukru nie wniosą do naszego organizmu nic innego poza potrzebną mu energią. Poza tym przyczynią się do podwyższenia poziomu cholesterolu w naszym organizmie jak również odpowiadają za powstawanie cellulitu i mogą powodować wiele chorób. Jeśli ograniczymy spożywanie cukru do minimum, możemy liczyć na poprawienie funkcjonowania naszego układu krwionośnego oraz unormowanie poziomu cholesterolu w naszym organizmie. Ponadto zmniejszymy naszą wagę, a utrata zbędnych kilogramów pozwoli zniwelować cellulit oraz znacznie przyśpieszy proces dążenia do idealnej sylwetki. Podczas ograniczenia spożywania cukru, duża część osób może liczyć na poprawę wyglądu naszej skóry twarzy. Może to objawić się zmniejszeniem wyprysków oraz unormowanie kolorytu skóry. Nasz organizm znacznie odczuje odstawienie tej substancji, co spowoduje lepsze funkcjonowanie całego organizmu jak również wszystkich narządów z osobna.

Czym zastąpić cukier?

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele zamienników cukru, więc wyeliminowanie go całkowicie z naszej diety nie stanowi najmniejszego problemu. Najpopularniejszym zamiennikiem bardzo często wykorzystywanym przez nas jest ksylitol. Znajdziemy go niemalże w każdym większym supermarkecie. Jest to naturalny słodzik, pozyskiwany z kory brzozy, który posiada o prawie połowę mniej kalorii od sacharozy, co czyni go znacznie zdrowszym.

Kolejnym zamiennikiem cukru, który również cieszy się dużą popularnością jest stewia. Produkowana jest ona z liści stewii, które rosną w Ameryce Południowej. Nie posiada ona kalorii, a jej działanie zaliczamy do prozdrowotnych. Jej spożywanie zwiększa naszą odporność oraz poprawia ciśnienie naszej krwi.

Kolejnym zastępcą białego cukru jest erytrytol. To alkohol cukrowy, który wytwarzany jest podczas fermentacji glicerolu, czyli procesu fermentacji glukozy z drożdżami. Jest on stosowany u osób na diecie bezcukrowej, nie podnosi poziomu glukozy w naszej krwi, więc doskonale sprawdzi się u diabetyków.

Catering dietetyczny - czyli sposób idealny na wykluczenie cukru z diety

Czym jest catering dietetyczny? Jest to catering, który zapewnia zdrowe i dietetyczne posiłki na każdy dzień. Dania pudełkowe są bogate we wszystkie niezbędne składniki mineralne, witaminy oraz składniki odżywcze. Są one przygotowywane bez dodatku cukru, dzięki czemu mamy pewność, że w naszej diecie żadna z potraw nie będzie dostarczała nam tego szkodliwego składnika. Najlepsi dietetycy pracują nad jadłospisem z wykorzystaniem wszystkich niezbędnych zasad zdrowego żywienia człowieka. Każdy posiłek jest dostosowany kalorycznością do każdego z osobna. Odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne jesteśmy w stanie obliczyć dzięki kalkulatorowi kalorii, który znajdziemy między innymi na stronie Pogotowia Dietetycznego. Zapewnij smaczną i zdrową dietę dla swojego organizmu. Już dziś odwiedź stronę Pogotowia Dietetycznego w celu obliczenia kalorii i zapoznaj się z szeroką ofertą zdrowych diet.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza