Kolejny nietrzeźwy rowerzysta z wysokim mandatem


Wszystkie osoby decydujące się na jazdę pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie dla samych siebie, ale także innych uczestników ruchu. Po raz kolejny policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mieszkaniec gminy Dębno za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym.

Myśliborscy policjanci w trakcie codziennej służby na drogach powiatu dbają o bezpieczeństwo jego mieszkańców.  Wśród zadań można wyróżnić między innymi kontrolowanie miejsc zagrożonych popełnianiem przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie ich sprawców, a także kontrolowanie uczestników ruchu drogowego. Jednym z priorytetów jest również eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy prowadząc wszelkie pojazdy pod wpływem alkoholu, stwarzają ogromne zagrożenie. 

Na drodze krajowej nr 23 w miejscowości Sarbinowo zatrzymany został nietrzeźwy rowerzysta. 63-latek decydując się na jazdę, mimo że spożył prędzej alkohol, poniósł surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 

Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza