PGE pozostaje Sponsorem Tytularnym Klubu Piłki Ręcznej Gryfino


PGE Polska Grupa Energetyczna w sezonie 2022/2023 będzie nadal sponsorem tytularnym gryfińskiego klubu piłki ręcznej. 


Podpisana umowa sponsoringowa dotyczy zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz pierwszoligowej drużyny seniorów. W nadchodzącym sezonie drużyna seniorów będzie występowała pod nazwą PGE KPR Gryfino, zaś drużyny młodzieżowe PGE JUNIOR KPR Gryfino.

- PGE zgodnie ze swoją strategią sponsoringu wspiera zarówno sport zawodowy, jak i dziecięcy. W ramach współpracy z Klubem Piłki Ręcznej Gryfino, w najbliższym sezonie PGE będzie wspierać promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu PGE klub będzie się rozwijać, dzięki czemu zachęci młodych sportowców do trenowania tego sportu - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Przedłużenie współpracy z PGE to dla nas szansa na realizację celów, które sobie stawiamy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy w ubiegłym sezonie. Dla drużyny seniorów za cel stawiamy grę na poziomie pierwszoligowym. Natomiast bardzo szeroko chcemy szkolić młodzież, tak aby o naszej sile stanowili wychowankowie, z których najlepsi zasilać będą czołowe kluby w Polsce. Obecnie szkolenie młodzieży prowadzimy w trzech grupach wiekowych, w których trenuje ok 45 chłopców. Planujemy kolejne nabory – mówi Jerzy Miler, prezes KPR Gryfino.

Od początku założenia klubu KPR Gryfino jego głównym celem było odbudowanie szkolenia w piłce ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Ten proces cały czas trwa, a jego efektem są zespoły młodzieżowe, które w nadchodzącym sezonie ponownie zagrają w lidze juniorów młodszych i młodzików. Działania te wspierać będzie PGE.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych sponsorów polskiego sportu. Jest sponsorem tytularnym PGE Narodowego, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi, jak również najbardziej utytułowanego w XXI wieku polskiego klubu siatkarskiego (PGE Skra Bełchatów) oraz klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych koszykówki.


fot. KPR Gryfino

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza