Kierował pod wpływem narkotyków, uderzył w drzewo. Zginęła 16-latka. Grozi mu do 8 lat więzienia.


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 17 sierpnia 2021 r. w Dębnie na ulicy Kosynierów kierując samochodem osobowym znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy ze stężeniem we krwi o wartości co najmniej 263,6 ng/ml i nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie dostosował prędkości do warunków na drodze oraz nienależycie obserwował przedpole jazdy, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał samochodem na pobocze, uderzając w przydrożne drzewo, wskutek czego pasażerka pojazdu doznała rozległych obrażeń wielomiejscowych, skutkujących jej śmiercią.

O wypadku w którym zginęła nastolatka pisaliśmy w artykule Tragiczny wypadek samochodowy. Zginęła 16-letnia kobieta.

Mężczyzna nie był uprzednio karany sądownie. Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo . grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, przy czym sąd skazując sprawcę, który spowodował wypadek będąc pod wpływem środa odurzającego, którego następstwem była śmierć innej osoby, orzeka karę pozbawienia wolności w wysokości nie niższej niż 2 lata do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza