Sześciu młodych i zdolnych uczniów otrzymało stypendia


Sześciu młodym i zdolnym uczniom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2022 roku stypendia wójta. Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu

Jedno wyróżnienie wójt Marzena Grzywińska wręczyła w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo we wtorek, 4 października. Tym razem wyróżnienie trafiło do Pawła Rabendy ze Starego Czarnowa. Stypendysta jest członkiem klubu karate LZS ANTAI. Osiągnął w roku szkolnym 2021/2022 wysokie wyniki sportowe m.in. zdobył drugie miejsce w XXXI Pucharze Dolnego Śląska w Karate Sportowym - SILESIA CUP 2022, w kategorii KUMITE indywidualne juniorów.

Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu.  O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku.

Pierwsze nagrody, 24 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego 2021/2022, odebrały Jagoda Banasik, Gabriela Baranowska, Paulina Pławska, Zuzanna Tarka i Weronika Matczak.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2022 roku:

Jagoda Banasik w roku szkolnym 2021/2022 zdobyła tytuł finalisty konkursu biologicznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Średnia ocen uzyskana przez uczennicę to 5,28 na koniec roku szkolnego.

Gabriela Baranowska zdobyła tytuł finalisty w etapie wojewódzkim XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zajęła również pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Odpoczywaj na wsi”, zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Średnia ocen uczennicy to 5,22.

Paulina Pławska zdobyła tytuł finalisty konkursu biologicznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Otrzymała również tytuł finalisty w etapie wojewódzkim XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” oraz zajęła drugie miejsce na etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Odpoczywaj na wsi”, zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Średnia ocen uzyskana przez uczennicę to 5,56 na koniec roku szkolnego.

Zuzanna Tarka zdobyła tytuł finalisty konkursu języka angielskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Uzyskała średnią ocen 4,78.

Kolejne stypendium odebrała Weronika Matczak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie. W roku szkolnym 2021/2022 uzyskała tytuł finalisty w konkursie biologicznym organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Średnia ocen uzyskana przez uczennicę to 5,08.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza