Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu prowadząc kontrole prędkości na terenie gminy Myślibórz zatrzymali prawo jazdy kierującemu ciężarowym Mercedesem za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 53 km/h.

Policjanci z myśliborskiej grupy ,,SPEED" realizując zadania polegające na kontroli dopuszcvzalnej prędkości zatrzymali w miejscowości Rów 30-letniego mieszkańca powiatu Stargardzkiego, kierującego zestawem ciężarowym marki Mercedes, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący jechał z prędkością 93 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 40 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące, i w związku z nowymi przepisami, które weszły w życie 17 września ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 13 punktami karnymi.

Przypominamy, nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza