Z Miastka i Lubniewic wrócili z medalami [foto]

W niedzielę 23 października badmintoniści LUKS Krokus Góralice rozegrali 2 turnieje. Zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu rywalizowali w Miastku i w Lubniewicach.

W Miastku (woj. pomorskie) odbył się Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych. W zawodach wystąpiło 7 zawodników z klubu z Gminy Trzcińsko-Zdrój. Złoty medal w kategorii młodzików młodszych wywalczyła Martyna Sawicka w grze podwójnej dziewcząt (z Leną Ogulewicz UKS Kometa Sianów), a brązowy – Hanna Makuchowska w singlu dziewcząt. W deblu młodziczek Amelia Płotkowska i Zuzanna Zulak uplasowały się na 3 miejscu.

Natomiast w Lubniewicach zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Badmintonie. Z tytułami wicemistrzów i pucharami powrócili Jakub Szweda (kat. chłopców kl. 3-4) i Agata Skiba (kat. dziewcząt kl. 7-8). Paulina Gajewska (kat. dziewcząt kl. 3-4) swój udział w zawodach zakończyła w fazie grupowej.

W organizacji wyjazdu do Miastka nieocenioną pomoc klub uzyskał od firmy Vreespol. Zarząd składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy opiekowali się i wspierali zawodników w czasie turnieju w Lubniewicach!

Zadania współfinansowane ze środków Gminy Trzcińsko-Zdrój. Zadania współfinansowane w ramach projektu „Sportowi Niezłomni”, który jest realizowany przez Fundację Sport&Fun 4 Everyone a dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.