Złuszczanie twarzy: sekret rozświetlonej skóry


Jeśli chcesz osiągnąć prawdziwie promienną skórę, musisz zacząć od dobrej rutyny złuszczania twarzy. W tym artykule pokażemy Ci, jak prawidłowo to wykonywać, abyś mogła cieszyć się gładką, promienną skórą przez cały rok!

Co to jest eksfoliacja twarzy?

Eksfoliacja to proces usuwania martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Można to zrobić za pomocą różnorodnych metod, w tym różnego rodzaju peelingów na przykład kwasowych lub ziarnistych oraz mechanicznie przy pomocy szczoteczki lub urządzeń do tego przeznaczonych. Peeling do twarzy stosowany regularnie pomaga w poprawieniu stanu cery, która dzięki temu zabiegowi szybciej regeneruje się, odzyskuje gładkość i promienny blask. Poprawia wygląd drobnych linii, zmarszczek i innych oznak starzenia.

Złuszczanie twarzy przynosi wiele korzyści, w tym poprawę krążenia, zmniejszenie porów i bardziej młodzieńczy wygląd skóry. Jeśli masz matową, suchą skórę, regularne złuszczanie może pomóc rozjaśnić ją oraz wyrównać jej koloryt.

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na osiągnięcie promiennej cery, złuszczanie twarzy jest na to doskonałym pomysłem. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni produkt lub metodę dla swojego typu skóry i zawsze stosować krem nawilżający, aby utrzymać nawilżenie skóry.

Peeling do twarzy - rodzaje

Dokładne pozbycie się zanieczyszczeń zgromadzonych na twarzy spowoduje, że Twoja skóra będzie czysta i lepiej przygotowana do użycia innych produktów pielęgnacyjnych. Dzięki temu będą one mogły jeszcze lepiej wniknąć w głąb skóry.

Istnieje kilka różnych rodzajów peelingów do twarzy, z których każdy ma swoje unikalne korzyści. Oto niektóre z najbardziej popularnych:
  1. Mechaniczna eksfoliacja: Ten rodzaj eksfoliacji wykorzystuje fizyczne ścierne środki do usuwania zrogowaciałego naskórka. Mogą to być: peeling drobnoziarnisty bądź peeling gruboziarnisty, cząsteczki pochodzenia naturalnego tak jak zmielone pestki owoców, łupiny orzechów, ziaren kawy, cukier. Można również wykonywać to u profesjonalisty w gabinecie kosmetycznym, w którym stosuje się takie zabiegi złuszczające jak mikrodermabrazja, oksybrazja czy hydrabrazja. Nowością jest także peeling ultradźwiękami czyli kawitacyjny.
  2. Eksfoliacja chemiczna: to metoda złuszczania, która wykorzystuje moc kwasów chemicznych- głównie AHA . Dochodzi wtedy do rozluźnienia wiązań między martwymi komórkami skóry a jej powierzchnią. Złuszczanie chemiczne jest często łagodniejsze niż mechaniczne i jest idealne dla osób o wrażliwej skórze.
  3. Eksfoliacja enzymatyczna: ten rodzaj eksfoliacji wykorzystuje enzymy owocowe najczęściej są to papaina z papai i bromelaina z ananasa. Działają tak, że rozpuszczają martwe komórki naskórka i umożliwiają ich łatwe usunięcie ze skóry. Produktu enzymatycznego nie można wcierać, wystarczy zostawić go na kilka minut na twarzy, aby enzymy zaczęły działać.


Istnieje wiele peelingów do Twojej skóry, ale jedną z najważniejszych rzeczy, o jakiej nie możesz zapomnieć, to dobry żel do mycia twarzy. Dokładne umycie i przygotowanie skóry przed zabiegiem preparatem oczyszczającym jest koniecznością!

Oto niektóre z naszych ulubionych żelowych środków oczyszczających do złuszczania twarzy:
  1. Wypełniająco-oczyszczający żel myjący Hyaluron Specialist Hyaluron doskonale nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Odświeża i oczyszcza skórę, zapewniając głębokie nawilżenie i wygładzenie.
  2. CeraVe Foaming Facial Cleanser: to przyjazny dla budżetu żelowy środek oczyszczający, który jest idealny dla wrażliwych typów skóry. Zawiera ceramidy, które pomagają przywrócić naturalna barierę ochronną oraz zawiera kwas hialuronowy aby nawilżyć.
  3. La Roche-Posay Toleriane Hydrating Gentle Cleansert: to bezzapachowa łagodna emulsja oczyszczająca, która zawiera jedynie niezbędne składniki aktywne, aby oczyścić twarz i usunąć makijaż!


Podsumowanie

Jeśli szukasz sposobu, aby uzyskać promienną cerę, złuszczanie twarzy może być odpowiedzią. Delikatnie usuwając martwe komórki skóry, złuszczanie może pomóc poprawić Twoją cerę i jej zdrowo wyglądający blask. Ponadto, jest to łatwy i niedrogi sposób na pielęgnację skóry w domu. Dlaczego więc nie spróbować? Rezultaty mogą Cię zaskoczyć.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza