Aż 15 goli w derbowym pojedynku! "Kosmicznych" jesiennych wyników w A-klasie było więcej.

Aż 15 goli zobaczyli kibice w niedzielnym meczu pomiędzy Orłem Trzcińsko Zdrój a Piastem Piaseczno. Były to derby gminy Trzcińsko Zdrój. To największy rezultat w tym sezonie A-klasy, grupy 5.

Piast w ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce i walczy o utrzymanie. Nic jednak nie zapowiadało tak dużego wyniku. Do przerwy meczu w Piasecznie goście prowadzili "tylko" 4-0. W drugiej połowie worek z bramkami się rozwiązał.

- Derby naszej Gminy budzą zawsze sporo emocji. W poprzednim sezonie padł 2 x remis 1:1. W tym roku jednak to my pokazaliśmy charakter, siłę oraz grę zespołową. Wynik 14:1 to najniższy wymiar kary. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego w 1 połowie, zmarnowaliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, w tym aż 4 na pustą bramkę. W drugiej połowie trener dokonał maksymalną ilość zmian wpuszczając naszych juniorów , co dodało świeżości w meczu i zaowocowało aż 10 goli dla nas w II połowie - powiedział nam w pomeczowym komentarzu Dawid Bugajski, prezes Orła.

To nie jedyny "kosmiczny" wynik w tym sezonie w grupie piątej A-klasy. W meczu 4. kolejki Piast Karsko rozgromił na wyjeździe GKS Golenice 1-10, z kolei w 6. kolejce Pomorzanin Cychry wygrał aż 11-1 z Sekwoją Brwice.

Wysokie wyniki padały również w grupie 4, gdzie również rywalizują zespoły z naszego regionu. W meczu 2. kolejki Tanowia Tanowo wygrała aż 13-2 z Unią Swochowo a w spotkaniu 4. kolejki Grot Gardno wygrał 12-2 z Unią.

Po 11. kolejkach liderem tabeli jest Myśla Dargomyśl jest liderem i ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Piastem Karsko (za tydzień ten zespół zagra z Orłem, który jest obecnie na trzecim miejscu). W dolnej części tabeli jest jeszcze "ciaśniej". Piasta ma tyle samo punktów co GKS Golenice - 6, nad nimi jest Sekwoja Brwice z dorobkiem 8 punktów i Kłos Kamienny Jaz, który ma punktów 9. Do końca rundy jesiennej pozostały dwie kolejki.