Przygotowują wystawę znaczków polskich. Możną będzie ją obejrzeć w weekend w Moryniu.Stowarzyszenie Regionalne w Moryniu "Dolne Zakole Odry" przygotowuję wystawę znaczków polskich z lat 1914 – 1946 pt. "Niepodległa Poczta Polska", która jest nierozerwalnie związana z Niepodległością Polski.

Wystawa upamiętniająca odzyskanie niepodległości ukazuje walory filatelistyczne wydane przez Poczty Wojskowe i Obozowe, Organizacje Bojowe, Fundacje Społeczne oraz Getta. Prezentowane znaczki w ówczesnych czasach były często drukowane i przedrukowywane pod zagrożeniem życia wydawców. Patriotyczna treść znaczka narażała również kurierów rozprowadzających i urzędników pocztowych którzy w urzędach zaborców i okupantów pracowali też na rzecz Niepodległej Polski.

Zaprezentowane na wystawie zbiory znaczków polskich wraz z ich opisami wzbogacą Państwa wiedzę o historii znaczka polskiego podczas zaborów i okupacji. 

Wystawę będzie można oglądać w piątek i w sobotę (11 i 12 listopada) w godzinach od 11:00 do 21:00 w Moryniu przy ulicy Dworcowej. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza