Burmistrz Gryfina chce sprzedawać węgiel poniżej 2000 złotych za tonę?

Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn chce sprzedawać węgiel w cenie poniżej 2000 złotych za tonę. Obecnie ceny węgla w składach sięgają od 3000 do 4000 złotych. Gmina wyszła z inicjatywą pomocy mieszkańcom w zakupie tańszego węgla, który będzie kupowany i dostarczany przez PGE. 

- 1500 złotych cena gwarantowana przez państwo, a koszty manipulacyjne, 500 złotych dopłata - powiedział w Radiu Szczecin włodarz Gryfina i dodał - ponieśliśmy dosyć spore nakłady wynikające z przygotowania PUK-u do sprzedaży węgla (...), spotkaliśmy się z wójtami gminy Kobylanka, Stare Czarnowo i Banie, ponieważ będziemy dostarczać węgiel do tych miejscowości. Nie potrafię dokładnie powiedzieć ile będzie kosztowała tona węgla, ale żeby było jak najtaniej z niewielką marżą Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. 

Węgiel ma pochodzić z Elektrowni Dolna Odra, będzie można kupić opał w workach lub tzw. "big bag-ach".

- Węgiel będzie mógł być dowieziony do kontrahenta, ale można również odbierać osobiście - dodał Mieczysław Sawaryn. 

Węgiel z dotacją rządową podległa określonym rygorom sprzedaży, trzeba mieć zarejestrowane określone źródło ciepła w domu lub mieszkaniu. Opał będą mogli tylko kupić mieszkańcy gminy Gryfino oraz gmin współpracujących. PUK od października zbiera zapisy na zakup węgla, który będzie również limitowany. 

- Mam nadzieję, że do 15 listopada już będziemy dystrybuować węgiel - powiedział Sawaryn. 

fot. UM Gryfino

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza