Derby gminy Chojna na zakończenie rozgrywek Klasy Okręgowej. Mamy komentarze trenerów.W weekend rundę jesienną zakończą piłkarze Klasy Okręgowej, grupy 2. Na kibiców w Chojnie czeka wyjątkowe widowisko, w derbowym pojedynku Odra Chojna zmierzy się z Rurzycą Nawodna. Początek spotkania w sobotę 19 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Chojnie. 

Przed nami historyczne derby Gminy Chojna. Odra zmierzy się przed własną publicznością z Rurzycą Nawodna. Gospodarze prowadzeni przez trenera Szymona Andrzejaka to lider tabeli. Odra wygrała wszystkie mecze. Rurzyca to zespół prowadzimy przez Piotra Kierula. Beniaminek z Nawodnej zajmuje wysoką, piątą lokatę w ligowej tabeli. 

- Odra jest niepokonana bo zebrała się w Chojnie grupa ambitnych  zawodników o bardzo dużych umiejętnościach piłkarskich którym zależy na tym klubie. Te umiejętności i praca jaką piłkarze wykonali od początku lipca powoduje że po 14 meczach ligowych mamy 42 punkty, dlatego zachęcam wszystkich kibiców aby w sobotę przyszli na stadion Pomot Chojna Arena i zawodnikom za tą włożoną pracę swoim głośnym dopingiem  podziękowali. Oni grają dla Was bądźcie z zawodnikami Odry w tym dniu - mówi nam Szymon Andrzejak.

Na półmetku sezonu okazuje się, że klub z Nawodnej nie jest wcale "drużyną do bicia" ale gra jak równy z równym z drużynami z wielkich miast. 

- Tak się to wszystko poukładało że niżej jak na piątym miejscu nie skończymy jesieni, wiec nie można być niezadowolonym z postawy Rurzycy w tej rundzie.  Może nie gramy efektownego futbolu ale konsekwentnie łapiemy punkty, właśnie z zespołami z większych miast. Została nam bitwa na Wojska Polskiego i jedziemy tam sprawić niespodziankę. Chcemy zrobić w Chojnie to, czego nie zrobiło 14 kolejnych zespołów.  Urwać Odrze punkty. Przygotować się do meczu z Odrą można w tej chwili tylko mentalnie a nas na ten mecz specjalnie mobilizować nie trzeba. Z pomocą naszych świetnych kibiców powalczymy u lidera. Wydaje mi się że będzie to mecz podwyższonego ryzyka na boisku, bo tutaj nikt nogi nie odłoży . Zrobimy co w naszej mocy, żeby po meczu szatnia nr 3 była w euforii - powiedział nam Piotr Kierul. 

Czy w Chojnie będzie IV liga? Drużyna w tym sezonie spisuje się fenomenalnie, więc i kibice liczą mocno na awans. 

- Każdy sportowiec, każda drużyn walczy o jak najlepszy wynik...  IV liga w Chojnie ? "Piłkarsko" Oderke na pewno na to stać... Ja razem z drugim trenerem Pawłem Andrzejewskim wierzymy w tych zawodników - dodaje Andrzejak. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza