Kolejna gmina chce wyłączać latarnie uliczne.


Na terenie Gminy Widuchowa będą ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. To już druga gmina w naszym regionie, która decyduje się na taki ruch. Wszystko przez ogromne ceny energii elektrycznej. 

- W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, informuję o wprowadzeniu na terenie Gminy ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego - informuje Paweł Wróbel, wójt gminy Widuchowa. 

Od 15 listopada 2022 r. zostanie wprowadzona przerwa nocna w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego od godz. 23:30 do godz. 04:00 rano. Pozwoli to ograniczyć koszty o około 30%.
 
- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, o planowanych przerwach zostały poinformowane również służby czuwające nad bezpieczeństwem Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie, Posterunek Policji Widuchowa-Banie i oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednocześnie informuję, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w Nowy Rok i Święta Wielkanocne przerw nocnych nie będzie. Przepraszam za niedogodności, które mogą wyniknąć z takiej decyzji, ale musimy ją podjąć ze względów oszczędnościowych - dodaje wójt. 

To kolejna gmina w naszym regionie, która decyduje się na taki krok. Podobne działania podjął również burmistrz Morynia. Pisaliśmy o tym w artykule Gmina zamierza wyłączać oświetlenie w nocy aby zaoszczędzić pieniądze.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza