Polsko – niemiecki Dzień Seniora [foto]


Odbył się pierwszy zorganizowany przez Dzienny Dom Senior+ w Dębnie Dzień Seniora. Głównym celem uroczystości było m.in docenienie roli seniorów w społeczeństwie, integracja międzypokoleniowa oraz popularyzacja ich udziału w życiu kulturalnym.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili: Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki, delegacja z miasta partnerskiego Strausberg, z burmistrz Elke Stadeler, Dębnowska Rada Seniorów, Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor z Witnicy, Ewelina Czaplińska - Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej - oddziału w Dębnie.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu "Jesienne Róże" oraz program artystyczny dzieci z grupy "Muchomorki" Przedszkola nr 1 "Czarodziejska Kraina", Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Dębnie i młodzieży z Zespółu Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie.

Spotkanie zostało poprzedzone wizytą delegacji z Niemiec w placówce Dziennym Domu Senior + i Środowiskowym Domu Samopomocy. Oba domy zaprezentowała kierownik Małgorzata Zagórska. Goście ze Strausberga z którym Gmina Dębno współpracuje od 1978 roku po raz pierwszy byli w obu domach, ponieważ funkcjonują one od kilku lat, a większość w czasie pandemii.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza