Posłanka Katarzyna Kotula z Gryfina w programie "Kropka nad i": "Zostałam w dzieciństwie skrzywdzona".

W poniedziałek 22 listopada gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" była posłanka Lewicy Katarzyna Kotula z Gryfina. 

Posłanka Kotula  TVN24 opowiedziała, jak w dzieciństwie była molestowana przez obecnego prezesa Polskiego Związku Tenisa Mirosława Skrzypczyńskiego. 

- Chciałabym zaznaczyć, żeby nie mówić o mnie, że jestem ofiarą. Jestem głosem tych wszystkich ofiar, które są zastraszone lub z innych różnych powodów dzisiaj do tego nie chcą wracać - powiedziała Kotula. 
W rozmowie z Moniką Olejnik wspominała, że "Mirosław Skrzypczyński stosował wobec jej grupy przemoc psychiczną, fizyczną, a wobec niej przemoc seksualną". -

Ja wtedy, ponad 30 lat temu, nie potrafiłam tego nazwać, z nikim o tym nie rozmawiałam - wspomniała, dodając, że "nawet jako zawodnicy nie rozmawiali o tym między sobą". Przypominała, że "prezes szukał okazji, albo je stwarzał, żeby zapraszać do kantorka, dotykać w miejscach intymnych, rzucał aluzje z podtekstem seksualnym i obrzydliwe, seksistowskie teksty". 

Wyznała, że wraz z koleżankami “wypracowały sobie strategię na przetrwanie, w której starały się uciekać, unikać tego dotyku". Pytana, ile to trwało, odpowiedziała, że było to kilka lat i powtórzyło się kilkanaście razy. - Funkcjonowaliśmy w rzeczywistości, gdzie codziennie trener stosował przemoc. Ludzie do dzisiaj nie przerobili swoich traum - podkreśliła.

Katarzyna Kotula ma wrażenie, czytając reakcję prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego, że "on się w ogóle nie zmienił".

Cały program można zobaczyć tutaj Kropka nad i 

Czytaj również:
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza