Święto niepodległości konno i z lisem [foto]


W tym roku Święto Niepodległości miało szczególne znaczenie. Niestety wydawałoby się, że w 21 wieku niepodległość i wolność jest udziałem wszystkich ludzi. Niestety sytuacja na Ukrainie i zagrożenie dla Tajwanu przeczy tej tezie. Tym bardziej cieszy nas frekwencja tegorocznej „pogoni” za lisem zorganizowanej przez Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu i Gospodarstwo Agroturystyczne w Skotnicy. 

Nasi młodzi pasjonaci sportów konnych wraz z rodzicami spotkali się 11 listopada w Skotnicy, aby wspólnie uczcić nasze narodowe święto. Świętowaliśmy w siodle podczas krótkiej wycieczki po okolicy oraz na piechotę, tropiąc ukrytego w zaroślach lisa. 

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe kotyliony i podziękowania od prezesa Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu Wojciecha Fragstein-Niemsdorff. Oczywiście tradycyjnie było ognisko, kiełbaski, ciepła zupa oraz przepyszne ciasto. Zabawa była przednia, dopiero zmierzch zmusił nas do rozejścia się do domów. Do zobaczenia za rok. Obyśmy mogli świętować w spokojniejszych czasach.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza